ΑΓΙΑΣΜΟΣ ΤΩΝ ΣΧΟΛΕΙΩΝ ΤΗΣ ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΟΙΝΟΥΣΣΩΝ 2015-16

Ο ΑΓΙΑΣΜΟΣ

Έγινε ο καθιερωμένος ετήσιος αγιασμός των σχολείων της δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης (ΕΠΑΛ, ΓΥΜΝΑΣΙΟ-ΛΤ) του νησιού την Παρασκευή 11-9-2015, στην αυλή του σχολείου, με την παρουσία των δύο διευθυντών, των καθηγητών, των μαθητών, αρκετών γονέων, του δημάρχου και μερικών δημοτικών συμβούλων, του προέδρου του ιδρύματος που διαχειρίζεται το μαθητικό οικοτροφείο και του διευθυντή του οικοτροφείου.

Τον αγιασμό έκανε ο ιερέας του νησιού.

Μετά το θρησκευτικό τελετουργικό, αναγνώσθηκε μήνυμα της υπουργού, ενώ οι διευθυντές, ο δήμαρχος και ο ιερέας του νησιού ευχήθηκαν σε όλους καλή σχολική χρονιά και ζήτησαν από όλους τους παράγοντες της σχολικής κοινότητας να εργασθούν με ζήλο για το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα για τη μόρφωση αλλά και για το ήθος των μαθητών του σχολείου.

φωτογραφία

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Ο καθιερωμένος ετήσιος αγιασμός των σχολείων της δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης του νησιού μας (1ο ΕΠΑΛ και ΓΥΜΝΑΣΙΟ-ΛΤ) θα γίνει την Παρασκευή 11 Σεπτεμβρίου 2015 στις 10:30 πμ, στο χώρο που στεγάζονται τα δύο σχολεία.